
BMP-onderzoekStro en oogstresten
Cereal straw (unspecified) — BMP: 25 onderzoeken, gewogen gemiddelde 268 m³ CH₄/t oDS
Cereal straw (unspecified): 25 records aan BMP-gegevens uit 4 publicaties, gewogen gemiddelde 268 m³ CH₄/t oDS, bereik 183–333.
beoordeling: goedCH₄ ≈ 51 % (schatting)
Foto Jan van der Crabben (Photographer) / Wikimedia Commons, licentie CC BY-SA 2.0, bronbestand; wijzigingen: bijsnijding
- Gewogen gemiddelde
- 268m³ CH₄/t oDS
- Bereik
- 183–333m³ CH₄/t oDS
- Records
- 25onderzoeken
- Publicaties
- 4bronnen
- Temperaturen
- 37 °C, 38 °Cvan de test
Methaan in biogas
Laag methaangehalte · ≈ 5,1 kWh/m³ biogas
schatting op basis van het type substraat De verzamelde onderzoeken bevatten geen meting. Het interval volgt uit de bij benadering bepaalde samenstelling (eiwit uit totaal stikstof (N 0,4% DS × 6,25)) en de opbrengsten van stofgroepen volgens FNR.
Beoordeling voor biogasinstallaties
goed — redactionele beoordeling voor biogasinstallatiesStabiel, meestal zonder vergoeding geaccepteerd
Potentieel per ton vers materiaal: zeer hoog (220 m³ CH₄/t); geen bijzondere bedreigingen voor de stabiliteit. Verwerkingskosten: vezels, drijflaag, langzame afbraak.
Waarom? Beoordelingsfactoren
Potentieel per ton +3
- +3potentieel 220 m³ CH₄/t vers materiaal (BMP 268 × DS 87,4% × oDS 94,1%)
Processtabiliteit 0
- 0geen factoren
Verwerking en kosten −1
- −0,5vezels, drijflaag — versnipperen en intensief mengen
- −0,5langzame afbraak — lange verblijftijd
Totaal aantal punten: 2 · drempels: ≥ 2,5 zeer goed, ≥ 1 goed, daaronder — neutraal; negatief bij cumulatief procesrisico.
Toevoegen aan de covergistingsrekentool CSV-gegevens
BMP-curves uit 25 onderzoeken
Gewogen gemiddelde Afzonderlijke records
Gestippelde lijnen zijn een modelcurve (kinetiek van de eerste orde, B(t) = B₀·(1 − e−kt)); het eindpunt is afkomstig uit de publicatie. Alle curves zijn modelcurves.
Cumulatieve methaanproductie gedurende de test [m³ CH₄/t oDS]. De dikke lijn is het gewogen gemiddelde van alle records (268); punten markeren de in de publicaties vermelde eindwaarden. Wijs naar de grafiek om waarden af te lezen; klik op een item in de legenda om een record te verbergen of te tonen.
De overige records in de legenda tonen (13)
Records en bronnen
CSV downloaden| Bron | BMP m³ CH₄/t oDS | Temperatuur | Monster | Curve |
|---|---|---|---|---|
| Lallement et al. (2021) · 1 DOI | 253 | 38 °C · mesofiel | straw (inoculum 2) | eindpunt (modelcurve) |
| Lallement et al. (2021) · 2 DOI | 333 | 38 °C · mesofiel | straw (inoculum 1) | eindpunt (modelcurve) |
| Lallement et al. (2023) · 1 DOI | 200 | 38 °C · mesofiel | straw | eindpunt (modelcurve) |
| Lallement et al. (2023) · 2 DOI | 240 | 38 °C · mesofiel | straw | eindpunt (modelcurve) |
| Lallement et al. (2023) · 3 DOI | 267 | 38 °C · mesofiel | straw waste | eindpunt (modelcurve) |
| Lallement et al. (2023) · 4 DOI | 274 | 38 °C · mesofiel | straw | eindpunt (modelcurve) |
| Lallement et al. (2023) · 5 DOI | 278 | 38 °C · mesofiel | straw plant residues | eindpunt (modelcurve) |
| Lallement et al. (2023) · 6 DOI | 280 | 38 °C · mesofiel | straw plant residues | eindpunt (modelcurve) |
| Lallement et al. (2023) · 7 DOI | 284 | 38 °C · mesofiel | straw waste | eindpunt (modelcurve) |
| Lallement et al. (2023) · 8 DOI | 291 | 38 °C · mesofiel | straw | eindpunt (modelcurve) |
| Lallement et al. (2023) · 9 DOI | 293 | 38 °C · mesofiel | straw plant residues | eindpunt (modelcurve) |
| Lallement et al. (2023) · 10 DOI | 294 | 38 °C · mesofiel | straw waste | eindpunt (modelcurve) |
| Lallement et al. (2023) · 11 DOI | 299 | 38 °C · mesofiel | straw plant residues | eindpunt (modelcurve) |
| Lallement et al. (2023) · 12 DOI | 302 | 38 °C · mesofiel | straw | eindpunt (modelcurve) |
| Lallement et al. (2023) · 13 DOI | 306 | 38 °C · mesofiel | straw | eindpunt (modelcurve) |
| Lallement et al. (2023) · 14 DOI | 310 | 38 °C · mesofiel | straw | eindpunt (modelcurve) |
| Lallement et al. (2023) · 15 DOI | 330 | 38 °C · mesofiel | straw waste | eindpunt (modelcurve) |
| Mönch-Tegeder et al. (2013) · 1 | 183 | 37 °C · mesofiel | Straw - horse bedding material | eindpunt (modelcurve) |
| Mönch-Tegeder et al. (2013) · 2 | 200 | 37 °C · mesofiel | Straw - horse bedding material | eindpunt (modelcurve) |
| Mönch-Tegeder et al. (2013) · 3 | 203 | 37 °C · mesofiel | Straw - horse bedding material | eindpunt (modelcurve) |
| Mönch-Tegeder et al. (2013) · 4 | 214 | 37 °C · mesofiel | Straw - horse bedding material | eindpunt (modelcurve) |
| Mönch-Tegeder et al. (2013) · 5 | 237 | 37 °C · mesofiel | Straw - horse bedding material | eindpunt (modelcurve) |
| Mönch-Tegeder et al. (2013) · 6 | 247 | 37 °C · mesofiel | Straw-pellets as horse bedding material | eindpunt (modelcurve) |
| Gievers et al. (2024) · 1 DOI | 274 | — | Straw (average of 7 samples: 6 wheat, 1 barley) | eindpunt (modelcurve) |
| Gievers et al. (2024) · 2 DOI | 286 | — | Straw pellets (average) | eindpunt (modelcurve) |
| Gewogen gemiddelde | 268 | rekenkundig gemiddelde 267, SD 42 | ||
Typische samenstelling
- Droge stof (DS)
- 87,4% (bereik 54–91)
- Organische droge stof (oDS)
- 94,1 % DS (bereik 88–97)
- Stikstof
- 0,4 % DS
- C/N-verhouding
- 107,2
Mediaan en bereik van de bepalingen die in de publicaties achter de BMP-records van dit substraat zijn vermeld (afgelezen uit: MY-D); droge stof: 20 bepalingen, organische droge stof: 12 bepalingen. C/N is berekend als de verhouding van het C- en N-gehalte (% DS) uit dezelfde bron. Het DS-bereik omvat zowel verse monsters als monsters die vóór de test gedeeltelijk zijn gedroogd of gedroogd – voor vers materiaal geldt het onderste deel van het bereik, bij voorkeur uw eigen meting.
Bronnen: Lallement e.a. (2023); Mönch-Tegeder e.a. (2013).
De samenstelling van de grondstof verschilt per partij — gebruik voor berekeningen voor een installatie een analyse van uw eigen monster. De rekentool vult automatisch typische waarden in.
Proceseigenschappen
Covergisting — waarmee te combineren, waar op te letten
- combineert goed
Dosering
Bronnen van de procesgegevens
- Lallement, A.; Peyrelasse, C.; Lagnet, C.; Barakat, A.; Schraauwers, B.; Maunas, S.; Monlau, F. (2023) A Detailed Database of the Chemical Properties and Methane Potential of Biomasses Covering a Large Range of Common Agricultural Biogas Plant Feedstocks. Waste 1(1), 195–227
- Lallement, A.; Siaud, A.; Peyrelasse, C.; Kaparaju, P.; Schraauwers, B.; Maunas, S.; Monlau, F. (2021) Impact of Operational Factors, Inoculum Origin, and Feedstock Preservation on the Biochemical Methane Potential. Bioengineering 8(11), 176
- Hendriks, A.T.W.M.; Zeeman, G. (2009) Pretreatments to enhance the digestibility of lignocellulosic biomass. Bioresource Technology
- Mönch-Tegeder, M.; Lemmer, A.; Oechsner, H.; Jungbluth, T. (2013) Investigation of the methane potential of horse manure. Agricultural Engineering International: CIGR Journal 15(2)
- Gievers, F.; Walz, M.; Loewe, K.; Loewen, A. (2024) Pelletized Straw for Biogas Production—Substrate Characterization and Methane Formation Potential. Processes 12(8), 1549
- Weiland, P. (2010) Biogas production: current state and perspectives. Applied Microbiology and Biotechnology
- FNR (2010). Guía sobre el Biogás – Desde la producción hasta el uso (hiszp. wydanie „Leitfaden Biogas”, GIZ 2013)
De covergistingsrekentool beoordeelt een specifiek mengsel dat dit substraat bevat.
Wat de compilatie laat zien
De compilatie omvat 25 records van het methaanpotentieel (BMP) voor het substraat “Cereal straw (unspecified)” uit 4 publicaties gepubliceerd in 2013–2024. De resultaten lopen uiteen van 183 tot 333 m³ CH₄/t oDS en het gewogen gemiddelde bedraagt 268 m³ CH₄/t oDS (rekenkundig gemiddelde 267, standaardafwijking 42).
De tests zijn uitgevoerd bij 37, 38 °C (regime: mesofiel). Verschillen in temperatuur, inoculum, testduur en monstervoorbereiding zijn typische oorzaken van de spreiding van resultaten tussen laboratoria.
Voor 25 records vermeldt de publicatie alleen de eindwaarde. De lijn in de grafiek is dan een modelcurve (kinetiek van de eerste orde) en dient alleen om vormen te vergelijken — alleen het eindpunt is afkomstig uit de publicatie.
Hoe u deze gegevens gebruikt
BMP beschrijft het potentieel dat in een batchtest onder laboratoriumomstandigheden wordt verkregen. In een installatie op ware grootte hangt het rendement bovendien af van de verblijftijd, de belasting van de vergister, de menging en de samenstelling van het voer. Gebruik voor voorlopige berekeningen het best het gewogen gemiddelde en voor risicobeoordeling het hele bereik van de resultaten. Bij de planning van een specifiek voer is het raadzaam een eigen BMP-test op een representatief monster te laten uitvoeren.
Methodologie in het kort
BMP is de hoeveelheid methaan die in een batchtest uit organische droge stof (oDS) wordt verkregen, uitgedrukt in m³ CH₄ per ton oDS (numeriek gelijk aan NmL CH₄/g oDS in de publicaties) en omgerekend naar normaalomstandigheden (0 °C, 101,325 kPa). Bij het gewogen gemiddelde krijgt elke publicatie een totaalgewicht van 1, gelijkmatig verdeeld over haar resultaten voor het substraat — een artikel dat twintig variëteiten test, weegt dus niet zwaarder dan een artikel met één monster. Bij interlaboratoriumprogramma’s is het laboratorium de eenheid (totaalgewicht 1), en binnen het laboratorium neemt het gewicht van een test toe met het aantal flessen (herhalingen). Resultaten na voorbehandeling (bijv. thermisch, chemisch, enzymatisch) worden apart getoond en tellen niet mee in het gemiddelde.
Doorgetrokken lijnen zijn in de tests gemeten curves. Wanneer een publicatie alleen het eindresultaat vermeldt, tekenen wij een kinetisch model van de eerste orde, B(t) = B₀·(1 − e−kt): alleen het eindpunt is afkomstig uit de publicatie en de vorm van de curve dient uitsluitend ter visualisatie — lees er niet de productie op een bepaalde dag uit af. Voor dit substraat is k = 0,136 d−1 aangenomen (mediaan van de in de bronnen vermelde en/of aan de gemiddelde gemeten curves gefitte snelheidsconstanten k).
De statistieken beschrijven de spreiding van gepubliceerde resultaten — een beschrijvende compilatie, geen meta-analyse en geen garantie voor het rendement van een installatie.
Bibliografie
- Lallement, A.; Siaud, A.; Peyrelasse, C.; Kaparaju, P.; Schraauwers, B.; Maunas, S.; Monlau, F. (2021). Impact of Operational Factors, Inoculum Origin, and Feedstock Preservation on the Biochemical Methane Potential. Bioengineering 8(11), 176. DOI: 10.3390/bioengineering8110176 DOI
- Lallement, A.; Peyrelasse, C.; Lagnet, C.; Barakat, A.; Schraauwers, B.; Maunas, S.; Monlau, F. (2023). A Detailed Database of the Chemical Properties and Methane Potential of Biomasses Covering a Large Range of Common Agricultural Biogas Plant Feedstocks. Waste 1(1), 195–227. DOI: 10.3390/waste1010014 DOI
- Mönch-Tegeder, M.; Lemmer, A.; Oechsner, H.; Jungbluth, T. (2013). Investigation of the methane potential of horse manure. Agricultural Engineering International: CIGR Journal 15(2).
- Gievers, F.; Walz, M.; Loewe, K.; Loewen, A. (2024). Pelletized Straw for Biogas Production—Substrate Characterization and Methane Formation Potential. Processes 12(8), 1549. DOI: 10.3390/pr12081549 DOI
Alle bronnen van de site: bibliografie.





