
BMP-onderzoek: de substraatatlas
BMP (biochemisch methaanpotentieel) is de hoeveelheid methaan die in een batchtest per gram organische stof van een substraat wordt verkregen. Voor elk van de 270 substraten bundelen wij de resultaten van vele publicaties — in totaal 1.866 records uit 245 bronnen.
- 270 substraten
- 1.866 records
- 245 publicaties
- Gegevens downloaden
Atlas A–Z
Klik op een substraat voor de multi-BMP-grafiek, de recordtabel en de bronnen. Met de kolomkoppen sorteert u de tabel; de balk toont het bereik van de resultaten en de markering het gewogen gemiddelde. Waarden in m³ CH₄/t oDS; de kolommen CH₄ en Beoordeling zijn redactionele indicatoren (beschreven in de methodologie).
| Substraat | Groep | Records | Bronnen | Gewogen gemiddelde m³ CH₄/t oDS | Mediaan | Min | Max | Bereik min–max en gewogen gemiddelde | CH₄ % van het biogas | Beoordeling redactioneel |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Albizia wood chips and leavesenkel onderzoek (2 monsters) | Hout en houtachtige biomassa | 2 | 1 | 137 | 137 | 113 | 161 | ≈54 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 53–56,2% (middelpunt 54,5%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | neutraal | |
| Aleman grassenkel onderzoek (2 monsters) | Wilde, invasieve en geneeskrachtige planten | 2 | 1 | 296 | 296 | 293 | 298 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Almond shells | Bijproducten van de agrovoedingsindustrie | 3 | 3 | 40 | 45 | 20 | 55 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 50,8–52,5% (middelpunt 51,5%) — laag methaangehalte (onder 52%). | neutraal | |
| Animal fats | Vetten, oliën en dierlijke bijproducten | 3 | 3 | 690 | 656 | 639 | 776 | ≈63 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 58,9–67,5% (middelpunt 63,1%) — hoog methaangehalte (60% en meer). | neutraal | |
| Apples | Fruit, groenten en hun resten | 8 | 5 | 357 | 350 | 317 | 478 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Banana peels | Fruit, groenten en hun resten | 17 | 5 | 330 | 322 | 243 | 409 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | goed | |
| Banana stalks and leaves | Stro en oogstresten | 2 | 2 | 262 | 262 | 256 | 269 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Bananas (fruit, pulp) | Fruit, groenten en hun resten | 6 | 4 | 336 | 350 | 289 | 367 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Barley straw | Stro en oogstresten | 8 | 4 | 238 | 234 | 189 | 370 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51,2–53,2% (middelpunt 52,1%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | goed | |
| Barley, whole crop | Energiegewassen en hele-plantgewassen (WCS) | 6 | 2 | 419 | 450 | 353 | 658 | 61 % — Methaanaandeel in het biogas: 61,1% (gemeten, 6 onderzoeken, bereik 57–68%) — hoog methaangehalte (60% en meer). | zeer goed | |
| Beach-cast macroalgae (mix) | Algen en waterplanten | 5 | 2 | 70 | 71 | 27 | 96 | ≈56 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 53,1–58,3% (middelpunt 55,6%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Beet leaves and tops | Stro en oogstresten | 18 | 7 | 308 | 319 | 210 | 470 | 68 % — Methaanaandeel in het biogas: 67,7% (gemeten, 2 onderzoeken, bereik 66,4–68,9%) — hoog methaangehalte (60% en meer). | neutraal | |
| Beet roots (sugar/fodder beet) | Energiegewassen en hele-plantgewassen (WCS) | 4 | 2 | 397 | 365 | 300 | 450 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | goed | |
| Bermuda grassenkel onderzoek (5 monsters) | Wilde, invasieve en geneeskrachtige planten | 5 | 1 | 202 | 214 | 137 | 228 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | goed | |
| Bigleaf lupineenkel onderzoek (2 monsters) | Wilde, invasieve en geneeskrachtige planten | 2 | 1 | 335 | 335 | 310 | 360 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Bird feed (seed mix)enkel onderzoek (10 monsters) | Graan, zemelen, voer en diervoeder | 10 | 1 | 387 | 377 | 342 | 427 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Bread and bakery waste | Voedsel- en horecaafval | 7 | 3 | 370 | 335 | 295 | 459 | 48 % — Methaanaandeel in het biogas: 48,3% (gemeten, 5 onderzoeken, bereik 44,9–50,9%) — laag methaangehalte (onder 52%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Brewers' spent grain | Bijproducten van de agrovoedingsindustrie | 6 | 3 | 347 | 314 | 268 | 464 | ≈58 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 55,1–62,3% (middelpunt 58,5%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | neutraal | |
| Cabbage outer leaves and stems | Fruit, groenten en hun resten | 5 | 3 | 320 | 309 | 291 | 382 | 68 % — Methaanaandeel in het biogas: 67,6% (gemeten, 2 onderzoeken, bereik 67,2–67,9%) — hoog methaangehalte (60% en meer). | neutraal | |
| Cardboard and paperboard | Gemeentelijk afval en groenafval, papier en textiel | 14 | 7 | 278 | 253 | 172 | 388 | ≈51 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 50,6–52,1% (middelpunt 51,2%) — laag methaangehalte (onder 52%). | goed | |
| Carrot tops (leaves and petioles)enkel onderzoek (2 monsters) | Fruit, groenten en hun resten | 2 | 1 | 275 | 275 | 241 | 309 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Carrots (roots) | Fruit, groenten en hun resten | 4 | 4 | 341 | 344 | 291 | 388 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51,2–53,2% (middelpunt 52,1%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Cassava peelsenkel onderzoek (4 monsters) | Fruit, groenten en hun resten | 4 | 1 | 268 | 266 | 263 | 279 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Cassava processing wastewater | Bijproducten van de agrovoedingsindustrie | 2 | 2 | 494 | 494 | 368 | 620 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | negatief | |
| Cassava residue | Bijproducten van de agrovoedingsindustrie | 4 | 3 | 170 | 229 | 34 | 363 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51,5–53,7% (middelpunt 52,5%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | neutraal | |
| Cattail (Typha spp.) | Algen en waterplanten | 11 | 3 | 154 | 172 | 24 | 249 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Cattle manure | Dierlijke uitwerpselen (drijfmest, stalmest, pluimveemest) | 27 | 14 | 149 | 191 | 51 | 322 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51,1–53,3% (middelpunt 52,5%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | goed | |
| Cattle slurry | Dierlijke uitwerpselen (drijfmest, stalmest, pluimveemest) | 14 | 5 | 236 | 229 | 156 | 481 | ≈54 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51,9–54,9% (middelpunt 54,1%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | zeer goed | |
| Cauliflower | Fruit, groenten en hun resten | 2 | 2 | 274 | 274 | 250 | 299 | ≈59 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 56,4–61,8% (middelpunt 59%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Cauliflower leaves and stems | Fruit, groenten en hun resten | 8 | 3 | 336 | 355 | 190 | 423 | 68 % — Methaanaandeel in het biogas: 67,7% (gemeten, 2 onderzoeken, bereik 67,6–67,7%) — hoog methaangehalte (60% en meer). | neutraal | |
| Celery (leaves and stalks)enkel onderzoek (2 monsters) | Fruit, groenten en hun resten | 2 | 1 | 236 | 236 | 196 | 275 | ≈55 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 53,4–56,9% (middelpunt 55%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Cellulose-based films and packaging | Biokunststoffen en composteerbare verpakkingen | 10 | 3 | 355 | 389 | 266 | 437 | ≈51 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 50,6–52,1% (middelpunt 51,2%) — laag methaangehalte (onder 52%). | goed | |
| Cereal flakes (oat, corn)enkel onderzoek (2 monsters) | Graan, zemelen, voer en diervoeder | 2 | 1 | 376 | 376 | 363 | 390 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Cereal grain and flour | Graan, zemelen, voer en diervoeder | 4 | 3 | 350 | 352 | 247 | 386 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–52,8% (middelpunt 51,7%) — laag methaangehalte (onder 52%). | zeer goed | |
| Cereal residues (screenings, dust, silo losses) | Graan, zemelen, voer en diervoeder | 10 | 5 | 324 | 307 | 250 | 402 | ≈53 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51,7–54% (middelpunt 52,7%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | goed | |
| Cereal straw (unspecified) | Stro en oogstresten | 25 | 4 | 268 | 278 | 183 | 333 | ≈51 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 50,7–52,3% (middelpunt 51,3%) — laag methaangehalte (onder 52%). | goed | |
| Cereal/pea and camelina mixturesenkel onderzoek (5 monsters) | Grassen, groenvoer en voedergewassen | 5 | 1 | 282 | 279 | 252 | 318 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | goed | |
| Chinese cabbage | Fruit, groenten en hun resten | 2 | 2 | 148 | 148 | 129 | 167 | ≈60 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 56,8–62,6% (middelpunt 59,6%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Chlamydomonas reinhardtii | Algen en waterplanten | 2 | 2 | 346 | 346 | 306 | 387 | ≈58 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 55,1–62,3% (middelpunt 58,5%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Chlorella kessleri | Algen en waterplanten | 2 | 2 | 193 | 193 | 168 | 218 | ≈58 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 55,1–62,3% (middelpunt 58,5%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Chlorella sp. | Algen en waterplanten | 4 | 4 | 229 | 226 | 123 | 339 | ≈58 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 55,1–62,3% (middelpunt 58,5%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Chlorella vulgaris | Algen en waterplanten | 9 | 3 | 278 | 230 | 91 | 440 | ≈58 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 55,1–62,3% (middelpunt 58,5%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Citrus fruit (whole, pulp) | Fruit, groenten en hun resten | 5 | 4 | 353 | 312 | 288 | 494 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | neutraal | |
| Citrus peels | Fruit, groenten en hun resten | 12 | 6 | 313 | 435 | 48 | 696 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–52,8% (middelpunt 51,8%) — laag methaangehalte (onder 52%). | neutraal | |
| Citrus pressingsenkel onderzoek (3 monsters) | Fruit, groenten en hun resten | 3 | 1 | 469 | 473 | 433 | 502 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Citrus seeds | Fruit, groenten en hun resten | 3 | 2 | 676 | 658 | 581 | 732 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | goed | |
| Clover | Grassen, groenvoer en voedergewassen | 5 | 2 | 394 | 384 | 280 | 558 | 59 % — Methaanaandeel in het biogas: 59,3% (gemeten, 3 onderzoeken, bereik 57,7–62%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | neutraal | |
| Clover-grass silage | Grassen, groenvoer en voedergewassen | 2 | 2 | 296 | 296 | 256 | 335 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Coconut meal / oil cake | Bijproducten van de agrovoedingsindustrie | 3 | 2 | 296 | 277 | 262 | 383 | ≈66 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 60,5–69% (middelpunt 65,9%) — hoog methaangehalte (60% en meer). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Coffee huskenkel onderzoek (3 monsters) | Bijproducten van de agrovoedingsindustrie | 3 | 1 | 152 | 157 | 140 | 159 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Coffee mucilageenkel onderzoek (3 monsters) | Bijproducten van de agrovoedingsindustrie | 3 | 1 | 279 | 287 | 256 | 294 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Coffee pulpenkel onderzoek (3 monsters) | Bijproducten van de agrovoedingsindustrie | 3 | 1 | 225 | 235 | 196 | 245 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Comfreyenkel onderzoek (2 monsters) | Wilde, invasieve en geneeskrachtige planten | 2 | 1 | 328 | 328 | 323 | 334 | 70 % — Methaanaandeel in het biogas: 69,7% (gemeten, 2 onderzoeken, bereik 69,1–70,3%) — hoog methaangehalte (60% en meer). | goed | |
| Common reed | Wilde, invasieve en geneeskrachtige planten | 15 | 4 | 170 | 223 | 138 | 244 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Compostable bags | Biokunststoffen en composteerbare verpakkingen | 8 | 2 | 119 | 128 | 36 | 205 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | neutraal | |
| Compostable coffee capsulesenkel onderzoek (6 monsters) | Biokunststoffen en composteerbare verpakkingen | 6 | 1 | 201 | 192 | 67 | 355 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Confectionery waste | Voedsel- en horecaafval | 6 | 3 | 318 | 342 | 200 | 506 | ≈63 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 58,9–67,5% (middelpunt 63,1%) — hoog methaangehalte (60% en meer). | neutraal | |
| Coriander | Fruit, groenten en hun resten | 5 | 2 | 255 | 309 | 200 | 325 | ≈58 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 55,4–60,3% (middelpunt 57,7%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Cotton stalks | Stro en oogstresten | 2 | 2 | 82 | 82 | 71 | 94 | ≈51 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 50,7–52,4% (middelpunt 51,4%) — laag methaangehalte (onder 52%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Cotton textiles (incl. denim) | Gemeentelijk afval en groenafval, papier en textiel | 7 | 2 | 239 | 220 | 110 | 343 | ≈51 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 50,6–52,2% (middelpunt 51,3%) — laag methaangehalte (onder 52%). | neutraal | |
| Crown daisy (garland chrysanthemum) | Fruit, groenten en hun resten | 2 | 2 | 232 | 232 | 189 | 276 | ≈58 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 55,5–60,4% (middelpunt 57,9%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Crude glycerolenkel onderzoek (2 monsters) | Bijproducten van de agrovoedingsindustrie | 2 | 1 | 426 | 426 | 370 | 483 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | goed | |
| Cucumber leaves and stems | Stro en oogstresten | 6 | 3 | 237 | 281 | 118 | 345 | 60 % — Methaanaandeel in het biogas: 59,6% (gemeten, 1 onderzoek) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Cucumbers | Fruit, groenten en hun resten | 3 | 3 | 313 | 348 | 242 | 349 | ≈55 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 53,6–57,2% (middelpunt 55,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Cup plant | Energiegewassen en hele-plantgewassen (WCS) | 8 | 2 | 257 | 253 | 232 | 282 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | goed | |
| Cyanobacteria (Phormidium, Desertifilum, Anabaena, Nostoc) | Algen en waterplanten | 4 | 2 | 152 | 261 | 28 | 308 | ≈58 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 55,1–62,3% (middelpunt 58,5%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Dairy product waste (cheese, cream, ice cream) | Melk, wei en zuivelafval | 5 | 3 | 504 | 602 | 350 | 714 | ≈66 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 60,5–69% (middelpunt 65,9%) — hoog methaangehalte (60% en meer). | neutraal | |
| Dairy wastewater biological sludge | Riool- en industrieel slib | 2 | 2 | 293 | 293 | 125 | 461 | ≈66 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 61,9–69% (middelpunt 66,4%) — hoog methaangehalte (60% en meer). | negatief | |
| Distillery stillage and vinasse | Bijproducten van de agrovoedingsindustrie | 5 | 3 | 326 | 335 | 247 | 381 | 58 % — Methaanaandeel in het biogas: 58,5% (gemeten, 1 onderzoek) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | neutraal | |
| Dragon fruit (pitaya) peels | Fruit, groenten en hun resten | 3 | 3 | 87 | 35 | 30 | 195 | ≈53 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51,9–54,3% (middelpunt 53%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Duck slurry | Dierlijke uitwerpselen (drijfmest, stalmest, pluimveemest) | 6 | 2 | 395 | 282 | 135 | 551 | ≈55 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 52,4–55,8% (middelpunt 55%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | neutraal | |
| Dunaliella salina | Algen en waterplanten | 3 | 3 | 221 | 276 | 63 | 323 | ≈58 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 55,1–62,3% (middelpunt 58,5%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Durian shells | Fruit, groenten en hun resten | 2 | 2 | 93 | 93 | 35 | 152 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 50,9–52,7% (middelpunt 51,7%) — laag methaangehalte (onder 52%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Eggplant (fruit) | Fruit, groenten en hun resten | 2 | 2 | 333 | 333 | 270 | 396 | ≈54 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 52,5–55,3% (middelpunt 53,8%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Eggplant stalks and leaves | Stro en oogstresten | 4 | 3 | 218 | 185 | 94 | 374 | 56 % — Methaanaandeel in het biogas: 56,4% (gemeten, 1 onderzoek) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Energy dockenkel onderzoek (5 monsters) | Energiegewassen en hele-plantgewassen (WCS) | 5 | 1 | 271 | 290 | 187 | 297 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Energycane (Saccharum hybrids) | Energiegewassen en hele-plantgewassen (WCS) | 19 | 2 | 281 | 277 | 228 | 320 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Faba bean, whole cropenkel onderzoek (2 monsters) | Grassen, groenvoer en voedergewassen | 2 | 1 | 296 | 296 | 272 | 320 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Fat hen (Chenopodium album)enkel onderzoek (2 monsters) | Wilde, invasieve en geneeskrachtige planten | 2 | 1 | 216 | 216 | 171 | 262 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Fats, oils and grease (FOG) | Vetten, oliën en dierlijke bijproducten | 5 | 3 | 488 | 402 | 350 | 688 | ≈63 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 58,9–67,5% (middelpunt 63,1%) — hoog methaangehalte (60% en meer). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Fish waste | Vetten, oliën en dierlijke bijproducten | 3 | 3 | 319 | 398 | 142 | 416 | ≈66 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 60,5–69% (middelpunt 65,9%) — hoog methaangehalte (60% en meer). | neutraal | |
| Floating aquatic plants (duckweed, frogbit, water lettuce, salvinia, water chestnut) | Algen en waterplanten | 5 | 3 | 310 | 341 | 127 | 452 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | neutraal | |
| Flotation sludge (DAF skimmings) | Vetten, oliën en dierlijke bijproducten | 3 | 2 | 600 | 417 | 409 | 787 | ≈61 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 57,4–64,4% (middelpunt 60,7%) — hoog methaangehalte (60% en meer). | neutraal | |
| Flower wastes (cut flowers, flower pomace) | Gemeentelijk afval en groenafval, papier en textiel | 2 | 2 | 322 | 322 | 281 | 362 | ≈54 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 52,6–55,5% (middelpunt 53,9%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | goed | |
| Food waste | Voedsel- en horecaafval | 22 | 12 | 466 | 451 | 135 | 700 | ≈62 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 58,8–66,5% (middelpunt 62,5%) — hoog methaangehalte (60% en meer). | neutraal | |
| Forest underwood plants (ferns, thistles, wild raspberry)enkel onderzoek (3 monsters) | Wilde, invasieve en geneeskrachtige planten | 3 | 1 | 169 | 191 | 60 | 256 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Four o'clock flower leavesenkel onderzoek (5 monsters) | Wilde, invasieve en geneeskrachtige planten | 5 | 1 | 325 | 329 | 290 | 341 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | goed | |
| Fruit and vegetable waste (mixed) | Fruit, groenten en hun resten | 5 | 3 | 305 | 267 | 160 | 400 | ≈55 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 53,6–57,1% (middelpunt 55,2%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | neutraal | |
| Giant knotweed (incl. Igniscum) | Energiegewassen en hele-plantgewassen (WCS) | 10 | 3 | 192 | 180 | 146 | 270 | ≈53 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51,8–54,2% (middelpunt 52,9%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | neutraal | |
| Giant reedenkel onderzoek (3 monsters) | Energiegewassen en hele-plantgewassen (WCS) | 3 | 1 | 252 | 252 | 246 | 257 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Glycerol refining residues (MONG, distillation residue) | Bijproducten van de agrovoedingsindustrie | 2 | 2 | 406 | 406 | 397 | 414 | ≈63 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 58,9–67,5% (middelpunt 63,1%) — hoog methaangehalte (60% en meer). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Goat manure | Dierlijke uitwerpselen (drijfmest, stalmest, pluimveemest) | 2 | 2 | 157 | 157 | 144 | 170 | ≈54 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 52,2–56,3% (middelpunt 54,2%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | goed | |
| Grape pomace (marc) | Bijproducten van de agrovoedingsindustrie | 6 | 5 | 221 | 246 | 116 | 360 | ≈54 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 52,5–55,3% (middelpunt 53,8%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Grape seeds | Bijproducten van de agrovoedingsindustrie | 2 | 2 | 214 | 214 | 175 | 253 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Grape stalks | Bijproducten van de agrovoedingsindustrie | 3 | 3 | 137 | 133 | 98 | 180 | ≈53 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 52,2–54,9% (middelpunt 53,4%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Grapevine leaves | Fruit, groenten en hun resten | 2 | 2 | 292 | 292 | 214 | 370 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Grass (fresh and silage) | Grassen, groenvoer en voedergewassen | 145 | 7 | 345 | 320 | 164 | 479 | ≈53 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51,6–53,9% (middelpunt 52,6%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | goed | |
| Grass clippings | Gemeentelijk afval en groenafval, papier en textiel | 13 | 7 | 272 | 256 | 199 | 340 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–52,8% (middelpunt 51,8%) — laag methaangehalte (onder 52%). | neutraal | |
| Green / yard waste | Gemeentelijk afval en groenafval, papier en textiel | 11 | 3 | 177 | 183 | 63 | 235 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51,5–53,7% (middelpunt 52,5%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | neutraal | |
| Green coffee processing residuesenkel onderzoek (2 monsters) | Bijproducten van de agrovoedingsindustrie | 2 | 1 | 138 | 138 | 128 | 148 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | neutraal | |
| Hardwood | Hout en houtachtige biomassa | 8 | 4 | 153 | 152 | 45 | 270 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | neutraal | |
| Hazelnut residues (shell, skin) | Bijproducten van de agrovoedingsindustrie | 2 | 2 | 153 | 153 | 40 | 265 | ≈51 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 50,6–52,1% (middelpunt 51,2%) — laag methaangehalte (onder 52%). | neutraal | |
| Head cabbage | Fruit, groenten en hun resten | 4 | 3 | 260 | 245 | 204 | 305 | ≈56 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 54,2–58,1% (middelpunt 56%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Hemp hurds and dust | Bijproducten van de agrovoedingsindustrie | 2 | 2 | 212 | 212 | 184 | 239 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51,2–53,1% (middelpunt 52%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | goed | |
| Hemp, stalks and whole plant | Energiegewassen en hele-plantgewassen (WCS) | 3 | 3 | 242 | 275 | 163 | 289 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Herbs and herbal industry wastes (lemon balm, alder buckthorn, mint, andrographis, catnip, figwort) | Wilde, invasieve en geneeskrachtige planten | 6 | 2 | 144 | 127 | 82 | 197 | ≈59 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 56,4–62% (middelpunt 59,1%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Hops, whole plantenkel onderzoek (2 monsters) | Energiegewassen en hele-plantgewassen (WCS) | 2 | 1 | 161 | 161 | 141 | 181 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | neutraal | |
| Horse manure | Dierlijke uitwerpselen (drijfmest, stalmest, pluimveemest) | 36 | 5 | 156 | 174 | 48 | 308 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51,4–53,4% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | neutraal | |
| Human faeces/excreta | Dierlijke uitwerpselen (drijfmest, stalmest, pluimveemest) | 2 | 2 | 322 | 322 | 254 | 390 | ≈56 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 53,1–58,3% (middelpunt 55,6%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Hydrodictyon reticulatum (water net)enkel onderzoek (2 monsters) | Algen en waterplanten | 2 | 1 | 250 | 250 | 170 | 330 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Insect frassenkel onderzoek (2 monsters) | Dierlijke uitwerpselen (drijfmest, stalmest, pluimveemest) | 2 | 1 | 244 | 244 | 201 | 287 | ≈56 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 53,1–58,3% (middelpunt 55,6%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Ipomoea fistulosa leavesenkel onderzoek (5 monsters) | Wilde, invasieve en geneeskrachtige planten | 5 | 1 | 415 | 421 | 387 | 429 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | zeer goed | |
| Jerusalem artichoke biomass | Energiegewassen en hele-plantgewassen (WCS) | 11 | 5 | 384 | 309 | 252 | 680 | 65 % — Methaanaandeel in het biogas: 64,8% (gemeten, 2 onderzoeken, bereik 61,1–68,4%) — hoog methaangehalte (60% en meer). | goed | |
| Laminaria kelp (incl. L. japonica waste)enkel onderzoek (3 monsters) | Algen en waterplanten | 3 | 1 | 188 | 178 | 172 | 214 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Lavender flowers and distillation residuesenkel onderzoek (2 monsters) | Wilde, invasieve en geneeskrachtige planten | 2 | 1 | 186 | 186 | 171 | 200 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51,1–53% (middelpunt 52%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Legume crop and processing residues (pea pods, bean haulm and husks, pea leaves) | Stro en oogstresten | 5 | 5 | 264 | 267 | 147 | 390 | 58 % — Methaanaandeel in het biogas: 58,4% (gemeten, 1 onderzoek) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Lettuce | Fruit, groenten en hun resten | 6 | 5 | 256 | 245 | 199 | 294 | ≈57 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 54,9–59,3% (middelpunt 57%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Lignin-rich hydrolysis residue | Hout en houtachtige biomassa | 2 | 2 | 105 | 105 | 85 | 125 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Lipid-extracted Nannochloropsis gaditanaenkel onderzoek (6 monsters) | Algen en waterplanten | 6 | 1 | 412 | 425 | 315 | 475 | ≈58 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 55,1–62,3% (middelpunt 58,5%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Litchi peel and seedenkel onderzoek (2 monsters) | Fruit, groenten en hun resten | 2 | 1 | 89 | 89 | 71 | 107 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51,4–53,4% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Longan peel, seed and waste | Fruit, groenten en hun resten | 3 | 2 | 190 | 202 | 87 | 235 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51,3–53,3% (middelpunt 52,2%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Loquat peel and seedenkel onderzoek (2 monsters) | Fruit, groenten en hun resten | 2 | 1 | 250 | 250 | 208 | 292 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51,4–53,5% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Lucerne (alfalfa) | Grassen, groenvoer en voedergewassen | 7 | 4 | 366 | 490 | 271 | 560 | 66 % — Methaanaandeel in het biogas: 65,8% (gemeten, 1 onderzoek) — hoog methaangehalte (60% en meer). | neutraal | |
| Magazine paper | Gemeentelijk afval en groenafval, papier en textiel | 6 | 3 | 243 | 206 | 195 | 316 | ≈51 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 50,6–52,1% (middelpunt 51,2%) — laag methaangehalte (onder 52%). | goed | |
| Maize silage (whole crop) | Energiegewassen en hele-plantgewassen (WCS) | 82 | 17 | 341 | 335 | 245 | 480 | 59 % — Methaanaandeel in het biogas: 58,9% (gemeten, 1 onderzoek) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | zeer goed | |
| Maize stover | Stro en oogstresten | 10 | 7 | 298 | 272 | 241 | 417 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51,4–53,5% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | goed | |
| Mango peelsenkel onderzoek (13 monsters) | Fruit, groenten en hun resten | 13 | 1 | 448 | 449 | 370 | 523 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Mangosteen pulpenkel onderzoek (2 monsters) | Fruit, groenten en hun resten | 2 | 1 | 384 | 384 | 298 | 469 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Mangosteen seedsenkel onderzoek (2 monsters) | Fruit, groenten en hun resten | 2 | 1 | 544 | 544 | 535 | 552 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Marrow kaleenkel onderzoek (2 monsters) | Grassen, groenvoer en voedergewassen | 2 | 1 | 315 | 315 | 310 | 320 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Meadow hay | Grassen, groenvoer en voedergewassen | 16 | 7 | 279 | 242 | 180 | 380 | 53 % — Methaanaandeel in het biogas: 53,3% (gemeten, 1 onderzoek) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | zeer goed | |
| Meat and meat waste | Vetten, oliën en dierlijke bijproducten | 2 | 2 | 295 | 295 | 250 | 340 | ≈66 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 60,5–69% (middelpunt 65,9%) — hoog methaangehalte (60% en meer). | neutraal | |
| Mexican sunflower (Tithonia diversifolia)enkel onderzoek (2 monsters) | Wilde, invasieve en geneeskrachtige planten | 2 | 1 | 210 | 210 | 207 | 212 | ≈55 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 53,4–56,7% (middelpunt 54,9%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Microspora sp.enkel onderzoek (2 monsters) | Algen en waterplanten | 2 | 1 | 334 | 334 | 255 | 413 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Milk and buttermilk | Melk, wei en zuivelafval | 5 | 2 | 522 | 489 | 458 | 563 | ≈66 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 60,5–69% (middelpunt 65,9%) — hoog methaangehalte (60% en meer). | neutraal | |
| Millet/foxtail millet and clover mixturesenkel onderzoek (5 monsters) | Grassen, groenvoer en voedergewassen | 5 | 1 | 304 | 285 | 276 | 374 | ≈53 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51,8–54,1% (middelpunt 52,8%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | goed | |
| Miscanthus (silvergrass) | Energiegewassen en hele-plantgewassen (WCS) | 8 | 5 | 229 | 227 | 158 | 317 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | goed | |
| Mixed paper waste (corrugated board + tissue)enkel onderzoek (5 monsters) | Gemeentelijk afval en groenafval, papier en textiel | 5 | 1 | 301 | 311 | 281 | 318 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Mixed/unspecified manureenkel onderzoek (5 monsters) | Dierlijke uitwerpselen (drijfmest, stalmest, pluimveemest) | 5 | 1 | 289 | 253 | 235 | 366 | ≈53 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51,6–54,2% (middelpunt 53,4%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | goed | |
| Molasses | Bijproducten van de agrovoedingsindustrie | 2 | 2 | 410 | 410 | 363 | 457 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | goed | |
| Municipal sewage sludge (mixed) | Riool- en industrieel slib | 15 | 8 | 250 | 270 | 111 | 407 | ≈54 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 52,7–55,7% (middelpunt 54,1%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | neutraal | |
| Mushroom fruiting bodiesenkel onderzoek (6 monsters) | Fruit, groenten en hun resten | 6 | 1 | 345 | 381 | 181 | 433 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Nannochloropsis oculata | Algen en waterplanten | 3 | 2 | 240 | 231 | 210 | 290 | ≈58 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 55,1–62,3% (middelpunt 58,5%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Nannochloropsis salinaenkel onderzoek (8 monsters) | Algen en waterplanten | 8 | 1 | 417 | 445 | 233 | 557 | ≈58 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 55,1–62,3% (middelpunt 58,5%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Napier grass | Energiegewassen en hele-plantgewassen (WCS) | 35 | 6 | 253 | 238 | 98 | 372 | ≈54 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 52,4–55,1% (middelpunt 53,7%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | goed | |
| Newspaper | Gemeentelijk afval en groenafval, papier en textiel | 7 | 3 | 81 | 70 | 45 | 100 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | neutraal | |
| Oat straw | Stro en oogstresten | 2 | 2 | 275 | 275 | 230 | 320 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Office paper | Gemeentelijk afval en groenafval, papier en textiel | 9 | 5 | 314 | 345 | 49 | 506 | ≈51 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 50,6–52,1% (middelpunt 51,2%) — laag methaangehalte (onder 52%). | goed | |
| Oil palm empty fruit bunches | Bijproducten van de agrovoedingsindustrie | 2 | 2 | 179 | 179 | 169 | 189 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Oil refining residues (gums, condensates, spent earth) | Bijproducten van de agrovoedingsindustrie | 5 | 2 | 714 | 664 | 426 | 866 | ≈63 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 58,9–67,5% (middelpunt 63,1%) — hoog methaangehalte (60% en meer). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Olive and vine pruningsenkel onderzoek (2 monsters) | Hout en houtachtige biomassa | 2 | 1 | 55 | 55 | 54 | 57 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Olive pomace / olive mill solid waste | Bijproducten van de agrovoedingsindustrie | 8 | 7 | 266 | 259 | 25 | 461 | ≈63 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 58,9–67,5% (middelpunt 63,1%) — hoog methaangehalte (60% en meer). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Onion peels and residues | Fruit, groenten en hun resten | 2 | 2 | 462 | 462 | 400 | 523 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Onions | Fruit, groenten en hun resten | 2 | 2 | 305 | 305 | 269 | 342 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51,4–53,5% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Organic fraction of municipal solid waste | Gemeentelijk afval en groenafval, papier en textiel | 13 | 6 | 187 | 215 | 51 | 493 | ≈58 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 55,1–62,3% (middelpunt 58,5%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | neutraal | |
| Other cucurbit vegetables (bitter melon, luffa, wax gourd, chayote, horned melon) | Fruit, groenten en hun resten | 5 | 3 | 274 | 220 | 208 | 367 | ≈55 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 53,4–56,7% (middelpunt 54,9%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Other leafy and stem vegetables (bok choy, amaranth, garlic chives, garlic shoots, water dropwort, toon sprouts, zucchini and turnip leaves) | Fruit, groenten en hun resten | 8 | 3 | 253 | 181 | 129 | 378 | ≈58 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 55,5–60,3% (middelpunt 57,8%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Other nut shells (pistachio, pecan, chestnut, macadamia, pine nut, hickory, ginkgo)enkel onderzoek (7 monsters) | Bijproducten van de agrovoedingsindustrie | 7 | 1 | 64 | 52 | 29 | 142 | ≈51 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 50,6–52,1% (middelpunt 51,2%) — laag methaangehalte (onder 52%). | neutraal | |
| Palm oil decanter cakeenkel onderzoek (3 monsters) | Bijproducten van de agrovoedingsindustrie | 3 | 1 | 226 | 221 | 218 | 240 | ≈63 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 58,9–67,5% (middelpunt 63,1%) — hoog methaangehalte (60% en meer). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Palm oil mill effluent (POME) | Bijproducten van de agrovoedingsindustrie | 2 | 2 | 431 | 431 | 397 | 465 | ≈63 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 58,9–67,5% (middelpunt 63,1%) — hoog methaangehalte (60% en meer). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Para grassenkel onderzoek (2 monsters) | Wilde, invasieve en geneeskrachtige planten | 2 | 1 | 240 | 240 | 238 | 242 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Pasta (food waste) | Voedsel- en horecaafval | 2 | 2 | 310 | 310 | 293 | 326 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Peaches | Fruit, groenten en hun resten | 2 | 2 | 344 | 344 | 334 | 353 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Peanut shells | Bijproducten van de agrovoedingsindustrie | 2 | 2 | 50 | 50 | 48 | 51 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 50,9–52,7% (middelpunt 51,7%) — laag methaangehalte (onder 52%). | neutraal | |
| Pearl milletenkel onderzoek (2 monsters) | Energiegewassen en hele-plantgewassen (WCS) | 2 | 1 | 280 | 280 | 257 | 304 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Pennisetum giganteum (Juncao grass)enkel onderzoek (2 monsters) | Energiegewassen en hele-plantgewassen (WCS) | 2 | 1 | 246 | 246 | 224 | 268 | ≈54 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 52,5–55,4% (middelpunt 53,8%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Pennisetum hybrid grassenkel onderzoek (18 monsters) | Energiegewassen en hele-plantgewassen (WCS) | 18 | 1 | 266 | 261 | 194 | 361 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51,3–53,3% (middelpunt 52,2%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | neutraal | |
| Pepper plant leaves and stems | Stro en oogstresten | 5 | 3 | 170 | 163 | 121 | 274 | 59 % — Methaanaandeel in het biogas: 58,8% (gemeten, 1 onderzoek) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Peppers (fruit) | Fruit, groenten en hun resten | 5 | 3 | 329 | 339 | 250 | 354 | ≈54 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 52,4–55,1% (middelpunt 53,6%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| PHA (polyhydroxyalkanoates) | Biokunststoffen en composteerbare verpakkingen | 3 | 2 | 341 | 338 | 271 | 484 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Phaeodactylum tricornutumenkel onderzoek (3 monsters) | Algen en waterplanten | 3 | 1 | 299 | 290 | 270 | 337 | ≈58 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 55,1–62,3% (middelpunt 58,5%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Pig manure (solid) | Dierlijke uitwerpselen (drijfmest, stalmest, pluimveemest) | 5 | 4 | 293 | 322 | 178 | 444 | ≈54 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51,8–54,6% (middelpunt 53,8%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | goed | |
| Pig slurry | Dierlijke uitwerpselen (drijfmest, stalmest, pluimveemest) | 15 | 7 | 260 | 275 | 38 | 516 | ≈55 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 52,5–56,1% (middelpunt 55,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | zeer goed | |
| Pineapple fruit and leaves | Fruit, groenten en hun resten | 2 | 2 | 294 | 294 | 232 | 355 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Pineapple peels | Fruit, groenten en hun resten | 2 | 2 | 194 | 194 | 32 | 357 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| PLA (polylactic acid) | Biokunststoffen en composteerbare verpakkingen | 8 | 3 | 127 | 160 | 50 | 397 | ≈51 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 50,6–52,1% (middelpunt 51,2%) — laag methaangehalte (onder 52%). | neutraal | |
| Plant-fibre and viscose textile wastes (flax, hemp, ramie, sisal, abaca, kapok, rayon)enkel onderzoek (7 monsters) | Gemeentelijk afval en groenafval, papier en textiel | 7 | 1 | 303 | 327 | 160 | 356 | ≈51 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 50,6–52,1% (middelpunt 51,2%) — laag methaangehalte (onder 52%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Pomegranate fruit and processing wastesenkel onderzoek (4 monsters) | Fruit, groenten en hun resten | 4 | 1 | 376 | 381 | 312 | 430 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Poplar | Hout en houtachtige biomassa | 9 | 2 | 282 | 280 | 220 | 330 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | goed | |
| Potato haulm (leaves and stems)enkel onderzoek (2 monsters) | Stro en oogstresten | 2 | 1 | 217 | 217 | 177 | 256 | ≈60 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 57,1–63% (middelpunt 59,9%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Potato peels | Fruit, groenten en hun resten | 5 | 3 | 234 | 218 | 177 | 267 | ≈56 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 54,5–58,7% (middelpunt 56,5%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | neutraal | |
| Potatoes (tubers) | Fruit, groenten en hun resten | 5 | 5 | 376 | 334 | 289 | 515 | ≈53 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51,8–54,1% (middelpunt 52,8%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Poultry feathers | Vetten, oliën en dierlijke bijproducten | 3 | 2 | 181 | 199 | 105 | 210 | ≈58 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 55,1–62,3% (middelpunt 58,5%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Poultry manure | Dierlijke uitwerpselen (drijfmest, stalmest, pluimveemest) | 13 | 8 | 214 | 217 | 73 | 295 | ≈55 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 53,2–56,5% (middelpunt 54,7%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | neutraal | |
| Primary sludge | Riool- en industrieel slib | 13 | 4 | 340 | 239 | 175 | 590 | ≈63 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 58,9–67,5% (middelpunt 63,1%) — hoog methaangehalte (60% en meer). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Proso millet, whole crop | Grassen, groenvoer en voedergewassen | 2 | 2 | 260 | 260 | 253 | 268 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–52,9% (middelpunt 51,9%) — laag methaangehalte (onder 52%). | goed | |
| Pulp and paper mill biosludge | Riool- en industrieel slib | 25 | 4 | 100 | 155 | 67 | 209 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | negatief | |
| Pulp residues from paper industryenkel onderzoek (2 monsters) | Riool- en industrieel slib | 2 | 1 | 346 | 346 | 323 | 368 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Pumpkin | Fruit, groenten en hun resten | 7 | 3 | 341 | 397 | 199 | 478 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | neutraal | |
| Rabbit and rodent feed pellets | Graan, zemelen, voer en diervoeder | 12 | 2 | 330 | 332 | 231 | 381 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Rabbit manure | Dierlijke uitwerpselen (drijfmest, stalmest, pluimveemest) | 2 | 2 | 218 | 218 | 173 | 264 | ≈54 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 52,7–55,6% (middelpunt 54%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | neutraal | |
| Radish | Fruit, groenten en hun resten | 3 | 2 | 286 | 293 | 273 | 304 | ≈56 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 53,8–57,5% (middelpunt 55,6%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Rambutan peel | Fruit, groenten en hun resten | 3 | 2 | 99 | 126 | 33 | 203 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51,1–53% (middelpunt 51,9%) — laag methaangehalte (onder 52%). | neutraal | |
| Rambutan pulpenkel onderzoek (2 monsters) | Fruit, groenten en hun resten | 2 | 1 | 316 | 316 | 309 | 323 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Rambutan seeds | Fruit, groenten en hun resten | 3 | 2 | 449 | 504 | 383 | 527 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51,3–53,4% (middelpunt 52,2%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | goed | |
| Rapeseed meal and cake | Bijproducten van de agrovoedingsindustrie | 2 | 2 | 368 | 368 | 239 | 497 | ≈66 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 60,5–69% (middelpunt 65,9%) — hoog methaangehalte (60% en meer). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Rapeseed straw | Stro en oogstresten | 2 | 2 | 241 | 241 | 240 | 241 | ≈53 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51,8–54,1% (middelpunt 52,8%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | goed | |
| Rapeseed, green biomass | Energiegewassen en hele-plantgewassen (WCS) | 4 | 3 | 367 | 335 | 330 | 432 | 66 % — Methaanaandeel in het biogas: 65,6% (gemeten, 3 onderzoeken, bereik 60,4–72%) — hoog methaangehalte (60% en meer). | goed | |
| Raw sheep woolenkel onderzoek (3 monsters) | Vetten, oliën en dierlijke bijproducten | 3 | 1 | 37 | 35 | 34 | 41 | ≈58 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 55,1–62,3% (middelpunt 58,5%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Red seaweeds (Gracilaria, Palmaria) | Algen en waterplanten | 2 | 2 | 206 | 206 | 132 | 279 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Reed canary grass | Energiegewassen en hele-plantgewassen (WCS) | 12 | 5 | 290 | 282 | 180 | 430 | ≈53 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 52–54,5% (middelpunt 53,1%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | goed | |
| Rhubarb | Wilde, invasieve en geneeskrachtige planten | 4 | 2 | 368 | 332 | 316 | 490 | 67 % — Methaanaandeel in het biogas: 67,4% (gemeten, 2 onderzoeken, bereik 67,3–67,6%) — hoog methaangehalte (60% en meer). | neutraal | |
| Rice straw | Stro en oogstresten | 12 | 7 | 262 | 290 | 167 | 367 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51,2–53,1% (middelpunt 52%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | goed | |
| Rumen and digestive tract content | Vetten, oliën en dierlijke bijproducten | 5 | 3 | 280 | 239 | 232 | 361 | ≈54 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 52,1–55,2% (middelpunt 54,4%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | goed | |
| Rye and vetch mixtureenkel onderzoek (2 monsters) | Grassen, groenvoer en voedergewassen | 2 | 1 | 270 | 270 | 255 | 285 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51,1–53% (middelpunt 52%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | goed | |
| Rye, whole crop | Energiegewassen en hele-plantgewassen (WCS) | 8 | 2 | 313 | 326 | 140 | 492 | 63 % — Methaanaandeel in het biogas: 63,2% (gemeten, 5 onderzoeken, bereik 61–64%) — hoog methaangehalte (60% en meer). | goed | |
| Ryegrassenkel onderzoek (4 monsters) | Grassen, groenvoer en voedergewassen | 4 | 1 | 520 | 521 | 409 | 627 | 61 % — Methaanaandeel in het biogas: 60,9% (gemeten, 4 onderzoeken, bereik 58–62,8%) — hoog methaangehalte (60% en meer). | goed | |
| Sapodilla fruit and peelsenkel onderzoek (2 monsters) | Fruit, groenten en hun resten | 2 | 1 | 286 | 286 | 244 | 327 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Sargassum biomass | Algen en waterplanten | 16 | 3 | 89 | 105 | 32 | 182 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Sawdust and wood chips | Hout en houtachtige biomassa | 6 | 4 | 130 | 141 | 73 | 178 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Scenedesmus obliquus | Algen en waterplanten | 5 | 3 | 207 | 170 | 35 | 332 | ≈58 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 55,1–62,3% (middelpunt 58,5%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Scenedesmus sp. | Algen en waterplanten | 4 | 3 | 204 | 210 | 140 | 261 | ≈58 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 55,1–62,3% (middelpunt 58,5%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | neutraal | |
| Sea lettuce (Ulva lactuca) | Algen en waterplanten | 2 | 2 | 247 | 247 | 152 | 343 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Sedges (Carex spp.)enkel onderzoek (4 monsters) | Wilde, invasieve en geneeskrachtige planten | 4 | 1 | 204 | 209 | 121 | 275 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Slaughterhouse blood | Vetten, oliën en dierlijke bijproducten | 2 | 2 | 496 | 496 | 491 | 500 | ≈58 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 55,1–62,3% (middelpunt 58,5%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Slaughterhouse waste (cattle, pigs, poultry) | Vetten, oliën en dierlijke bijproducten | 7 | 5 | 607 | 612 | 217 | 900 | ≈66 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 60,5–69% (middelpunt 65,9%) — hoog methaangehalte (60% en meer). | neutraal | |
| Soapstock | Bijproducten van de agrovoedingsindustrie | 3 | 2 | 516 | 538 | 283 | 705 | ≈63 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 58,9–67,5% (middelpunt 63,1%) — hoog methaangehalte (60% en meer). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Softwood | Hout en houtachtige biomassa | 7 | 4 | 58 | 47 | 35 | 86 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | neutraal | |
| Sorghum straw (stover)enkel onderzoek (9 monsters) | Stro en oogstresten | 9 | 1 | 334 | 318 | 277 | 413 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | goed | |
| Sorghum, whole crop | Energiegewassen en hele-plantgewassen (WCS) | 19 | 5 | 351 | 352 | 269 | 538 | 58 % — Methaanaandeel in het biogas: 58,3% (gemeten, 3 onderzoeken, bereik 56,9–59,6%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | goed | |
| Spent coffee grounds | Bijproducten van de agrovoedingsindustrie | 18 | 3 | 262 | 315 | 110 | 413 | ≈65 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 60,5–68,4% (middelpunt 64,7%) — hoog methaangehalte (60% en meer). | neutraal | |
| Spinach | Fruit, groenten en hun resten | 2 | 2 | 227 | 227 | 158 | 296 | ≈58 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 55,8–60,8% (middelpunt 58,2%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Spirulina (Arthrospira) | Algen en waterplanten | 3 | 3 | 257 | 288 | 190 | 293 | ≈58 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 55,1–62,3% (middelpunt 58,5%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Starch-based bioplastics | Biokunststoffen en composteerbare verpakkingen | 10 | 5 | 266 | 222 | 69 | 554 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | goed | |
| Stinging nettleenkel onderzoek (2 monsters) | Wilde, invasieve en geneeskrachtige planten | 2 | 1 | 315 | 315 | 210 | 420 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Stone-fruit stones (plum, cherry, apricot) | Bijproducten van de agrovoedingsindustrie | 3 | 3 | 84 | 45 | 31 | 175 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51,4–53,5% (middelpunt 52,4%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | negatief | |
| Submerged lake macrophytes (Chara, water celery)enkel onderzoek (2 monsters) | Algen en waterplanten | 2 | 1 | 385 | 385 | 385 | 386 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Sudan grassenkel onderzoek (4 monsters) | Energiegewassen en hele-plantgewassen (WCS) | 4 | 1 | 250 | 271 | 123 | 336 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | goed | |
| Sugar beet pulp | Bijproducten van de agrovoedingsindustrie | 2 | 2 | 358 | 358 | 285 | 430 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | goed | |
| Sugarcane bagasse | Stro en oogstresten | 10 | 6 | 205 | 222 | 76 | 326 | ≈51 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 50,6–52,1% (middelpunt 51,2%) — laag methaangehalte (onder 52%). | goed | |
| Sugarcane filter cake / press mud | Bijproducten van de agrovoedingsindustrie | 4 | 2 | 190 | 250 | 121 | 281 | ≈54 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 52,2–56,3% (middelpunt 54,2%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Sugarcane straw | Stro en oogstresten | 3 | 2 | 300 | 234 | 199 | 383 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Sunflower oil cake and meal | Bijproducten van de agrovoedingsindustrie | 7 | 2 | 184 | 170 | 110 | 230 | ≈64 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 60,2–68,6% (middelpunt 64,3%) — hoog methaangehalte (60% en meer). | neutraal | |
| Sunflower residues (heads, stalks)enkel onderzoek (2 monsters) | Stro en oogstresten | 2 | 1 | 169 | 169 | 128 | 211 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Sunflower seedsenkel onderzoek (11 monsters) | Graan, zemelen, voer en diervoeder | 11 | 1 | 493 | 505 | 412 | 538 | ≈63 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 58,9–67,5% (middelpunt 63,1%) — hoog methaangehalte (60% en meer). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Sunflower, whole crop | Energiegewassen en hele-plantgewassen (WCS) | 15 | 3 | 287 | 272 | 154 | 454 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51,2–53,1% (middelpunt 52%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | zeer goed | |
| Supermarket waste (mixed)enkel onderzoek (3 monsters) | Voedsel- en horecaafval | 3 | 1 | 417 | 410 | 400 | 440 | ≈66 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 60,5–69% (middelpunt 65,9%) — hoog methaangehalte (60% en meer). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Sweet corn processing residues | Bijproducten van de agrovoedingsindustrie | 8 | 2 | 323 | 310 | 263 | 345 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51,1–53% (middelpunt 51,9%) — laag methaangehalte (onder 52%). | goed | |
| Switchgrass | Energiegewassen en hele-plantgewassen (WCS) | 3 | 3 | 180 | 173 | 122 | 246 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Tall wheatgrass (Szarvasi grass) | Energiegewassen en hele-plantgewassen (WCS) | 8 | 2 | 313 | 306 | 268 | 376 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | goed | |
| Taro (corms) | Fruit, groenten en hun resten | 5 | 2 | 342 | 344 | 314 | 355 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51,2–53,1% (middelpunt 52%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | goed | |
| Tissue and toilet paper | Gemeentelijk afval en groenafval, papier en textiel | 2 | 2 | 372 | 372 | 359 | 386 | ≈51 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 50,6–52,1% (middelpunt 51,2%) — laag methaangehalte (onder 52%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Tobacco stalks | Stro en oogstresten | 2 | 2 | 139 | 139 | 130 | 148 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Tomato leaves and stems | Stro en oogstresten | 6 | 3 | 200 | 238 | 124 | 298 | 58 % — Methaanaandeel in het biogas: 57,9% (gemeten, 1 onderzoek) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Tomatoes | Fruit, groenten en hun resten | 7 | 5 | 291 | 347 | 210 | 384 | ≈55 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 53,4–56,9% (middelpunt 55%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Tree leaves (leaf litter) | Gemeentelijk afval en groenafval, papier en textiel | 7 | 4 | 202 | 262 | 123 | 338 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Triticale, whole crop | Energiegewassen en hele-plantgewassen (WCS) | 19 | 5 | 315 | 265 | 212 | 555 | 64 % — Methaanaandeel in het biogas: 64,4% (gemeten, 5 onderzoeken, bereik 59–69%) — hoog methaangehalte (60% en meer). | zeer goed | |
| Tropical fruit peels (avocado, passion fruit, sugar-apple, mangosteen)enkel onderzoek (4 monsters) | Fruit, groenten en hun resten | 4 | 1 | 102 | 89 | 35 | 195 | ≈53 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51,6–53,8% (middelpunt 52,6%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Tropical tubers (sweet potato, Chinese yam) | Fruit, groenten en hun resten | 2 | 2 | 280 | 280 | 214 | 345 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51,5–53,6% (middelpunt 52,4%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | goed | |
| Turnip | Fruit, groenten en hun resten | 2 | 2 | 304 | 304 | 237 | 372 | ≈53 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 52,2–54,8% (middelpunt 53,4%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | neutraal | |
| Used cooking oil | Vetten, oliën en dierlijke bijproducten | 2 | 2 | 730 | 730 | 648 | 811 | ≈63 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 58,9–67,5% (middelpunt 63,1%) — hoog methaangehalte (60% en meer). | neutraal | |
| Vegetable oil (rapeseed, sunflower) | Vetten, oliën en dierlijke bijproducten | 4 | 2 | 777 | 651 | 540 | 940 | ≈63 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 58,9–67,5% (middelpunt 63,1%) — hoog methaangehalte (60% en meer). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Vetch-oat mixtureenkel onderzoek (2 monsters) | Grassen, groenvoer en voedergewassen | 2 | 1 | 405 | 405 | 400 | 410 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Vinegar residue | Bijproducten van de agrovoedingsindustrie | 2 | 2 | 187 | 187 | 120 | 253 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Walnut residues (shell, skin, green husk) | Bijproducten van de agrovoedingsindustrie | 3 | 2 | 148 | 131 | 46 | 282 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51,1–53,1% (middelpunt 52%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | neutraal | |
| Waste activated sludge (secondary sludge) | Riool- en industrieel slib | 12 | 3 | 151 | 153 | 53 | 183 | ≈58 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 55,1–62,3% (middelpunt 58,5%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | negatief | |
| Water hyacinth | Algen en waterplanten | 3 | 2 | 191 | 196 | 178 | 213 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Water spinach | Fruit, groenten en hun resten | 2 | 2 | 141 | 141 | 111 | 172 | ≈57 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 55,2–59,9% (middelpunt 57,4%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | neutraal | |
| Watermilfoil | Algen en waterplanten | 2 | 2 | 220 | 220 | 160 | 279 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Western waterweedenkel onderzoek (2 monsters) | Algen en waterplanten | 2 | 1 | 218 | 218 | 204 | 233 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Wheat bran | Graan, zemelen, voer en diervoeder | 2 | 2 | 330 | 330 | 330 | 330 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | zeer goed | |
| Wheat straw | Stro en oogstresten | 92 | 17 | 261 | 264 | 162 | 490 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–52,8% (middelpunt 51,7%) — laag methaangehalte (onder 52%). | goed | |
| Wheat, whole crop | Energiegewassen en hele-plantgewassen (WCS) | 13 | 2 | 332 | 254 | 228 | 418 | 59 % — Methaanaandeel in het biogas: 59% (gemeten, 3 onderzoeken, bereik 57,1–60,5%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | zeer goed | |
| Whey | Melk, wei en zuivelafval | 19 | 8 | 416 | 408 | 274 | 526 | ≈53 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 52–54,5% (middelpunt 53,1%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | neutraal | |
| White mustard (tops)enkel onderzoek (2 monsters) | Grassen, groenvoer en voedergewassen | 2 | 1 | 313 | 313 | 300 | 326 | 68 % — Methaanaandeel in het biogas: 68% (gemeten, 2 onderzoeken, bereik 64,2–71,8%) — hoog methaangehalte (60% en meer). | goed | |
| Whole legume vegetables (green soybean, mung bean, adzuki bean, lablab)enkel onderzoek (4 monsters) | Fruit, groenten en hun resten | 4 | 1 | 261 | 271 | 205 | 297 | ≈55 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 53,6–57,2% (middelpunt 55,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Whole tropical fruit (papaya, mango) | Fruit, groenten en hun resten | 2 | 2 | 333 | 333 | 306 | 360 | ≈56 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 54,3–58,4% (middelpunt 56,2%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | neutraal | |
| Willow (short rotation) | Hout en houtachtige biomassa | 14 | 2 | 259 | 235 | 140 | 310 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Wood residues from paper industryenkel onderzoek (2 monsters) | Hout en houtachtige biomassa | 2 | 1 | 144 | 144 | 116 | 171 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) | |
| Zucchini and vegetable marrow | Fruit, groenten en hun resten | 4 | 2 | 309 | 280 | 263 | 344 | ≈52 % — Methaanaandeel in het biogas: schatting op basis van het type substraat 51–54,2% (middelpunt 52,3%) — gemiddeld methaangehalte (52–60%). | — niet beoordeeld (te weinig gegevens) |
Substraatvergelijking
Kies maximaal zes substraten. De balk is het gewogen gemiddelde, de streep het min–max-bereik over alle records.
Methodologie in het kort
De records zijn afkomstig uit peer-reviewed publicaties en databases die een BMP-testresultaat en een beschrijving van het monster vermelden. Elk record heeft een bron in de bibliografie. Waarden worden gegeven in m³ CH₄ per ton organische droge stof (oDS; numeriek gelijk aan NmL CH₄/g oDS in de publicaties) onder normaalomstandigheden: 0 °C, 101,325 kPa.
Bij het gewogen gemiddelde krijgt elke publicatie een totaalgewicht van 1, gelijkmatig verdeeld over haar resultaten voor het substraat — een artikel dat twintig variëteiten test, weegt dus niet zwaarder dan een artikel met één monster. Bij interlaboratoriumprogramma’s is het laboratorium de eenheid (totaalgewicht 1), en binnen het laboratorium neemt het gewicht van een test toe met het aantal flessen (herhalingen). Resultaten na voorbehandeling (bijv. thermisch, chemisch, enzymatisch) worden apart getoond en tellen niet mee in het gemiddelde.
Doorgetrokken lijnen zijn in de tests gemeten curves. Wanneer een publicatie alleen het eindresultaat vermeldt, tekenen wij een kinetisch model van de eerste orde, B(t) = B₀·(1 − e−kt): alleen het eindpunt is afkomstig uit de publicatie en de vorm van de curve dient uitsluitend ter visualisatie — lees er niet de productie op een bepaalde dag uit af.
De statistieken beschrijven de spreiding van gepubliceerde resultaten: dit is een beschrijvende compilatie, geen meta-analyse en geen garantie voor het rendement van een installatie.
De kolommen CH₄ en Beoordeling zijn redactionele indicatoren: het methaanaandeel in het biogas (naald — gemeten in de onderzoeken, “≈” — geschat op basis van het type substraat; zones < 52%, 52–60%, ≥ 60%) en een beoordeling op vier niveaus van de geschiktheid voor biogasinstallaties. Regels: methaan in biogas, beoordeling van het substraat.
BMP is een potentieel uit een laboratoriumtest, geen gegarandeerd rendement van een installatie. In de praktijk spelen verblijftijd, belasting van de vergister, menging en samenstelling van het voer allemaal een rol.
Een fout in de gegevens? Schrijf naar contact@feedstockdata.com — hoe wij correcties behandelen, beschrijven wij in de methodologie.
Vragen over BMP
Hoe lang duurt een BMP-test?
Een typische BMP-test duurt van ruim tien tot enkele tientallen dagen (vaak 3–6 weken), maar de juiste duur hangt af van het substraat en het beëindigingscriterium, en niet van een vooraf vastgesteld aantal dagen.
Volgens de actuele richtlijnen (Hafner e.a. 2020; Holliger e.a. 2021) eindigt de test wanneer de dagelijkse methaanproductie uit de fles gedurende 3 opeenvolgende dagen lager is dan 1,0% van de gecumuleerde netto methaantoename van het substraat (na aftrek van het gemiddelde van de blanco's). Gemakkelijk afbreekbare substraten (suikers, vetten) kunnen sneller het plateau bereiken, en lignocellulosehoudend materiaal, stro of slib langzamer. Te vroeg beëindigen van de test leidt tot een te laag resultaat, en te laat beëindigen verhoogt de kosten. Vermeld de duur van de test altijd samen met het resultaat.
Mogen ontbrekende dagen op de BMP-curve worden bijgetekend?
Ze kunnen worden geschat door interpolatie tussen naburige metingen, maar ze moeten worden gemarkeerd als geschatte waarden. Het is niet toegestaan punten buiten het meetbereik toe te voegen of de curve te verlengen om alle reeksen even lang te maken.
Waarom wordt in de BMP-test een cellulosecontrole toegepast?
Een cellulosecontrole is een parallelle proef met microkristallijne cellulose met een bekend potentieel, die bevestigt dat het inoculum actief is en dat het meetsysteem correct werkt.
Het theoretische potentieel van cellulose bedraagt ca. 415 NmL CH₄/g VS, en volgens de actuele validatiecriteria (Hafner e.a. 2020; Holliger e.a. 2021) moet het gemiddelde resultaat van cellulose binnen het bereik van 340–395 NmL CH₄/g VS liggen, met een RSD van ten hoogste 6% — dit is de voorwaarde voor de geldigheid van de reeks. Een te laag resultaat wijst op zwak of geremd inoculum, lekkages of een meetfout, en een te hoog resultaat op fouten in de volumeomrekening of de dosering. Resultaten van een reeks zonder correcte positieve controle moeten met voorzichtigheid worden behandeld.
Waarom wordt in de BMP-test een blanco proef uitgevoerd?
Een blanco proef bevat alleen inoculum zonder substraat en maakt het mogelijk het methaan af te trekken dat afkomstig is van de organische stof in het inoculum, zodat het resultaat alleen betrekking heeft op het onderzochte materiaal.
Het inoculum, bijv. digestaat, produceert zelf biogas uit resten organische stof. De productie uit de blanco flessen wordt afgetrokken van de productie uit de flessen met substraat na omrekening naar VS. Als het inoculum slecht is uitgegast, geeft de blanco proef een groot signaal en heeft het resultaat een grotere onzekerheid. Daarom wordt voorgeïncubeerd (uitgegast) inoculum gebruikt en worden blanco proeven in herhaling uitgevoerd.
Waarom wordt BMP uitgedrukt per VS en niet per vers gewicht?
Vers gewicht bevat een wisselende hoeveelheid water en as. VS beschrijft de materie die daadwerkelijk kan worden afgebroken, waardoor substraten met een verschillend watergehalte met elkaar kunnen worden vergeleken.
Wat is BMP (methaanpotentieel)?
BMP (biochemical methane potential) is de maximale hoeveelheid methaan die uit een eenheid substraat kan worden verkregen in een anaerobe laboratoriumtest, meestal uitgedrukt in NmL CH₄ per gram organische droge stof (VS).
De test bestaat uit het incuberen van een monster met slib dat micro-organismen bevat (inoculum) bij een gecontroleerde temperatuur en het meten van de methaanproductie totdat de toename tot staan komt. Het resultaat beschrijft het potentieel van het materiaal en niet het rendement van een specifieke installatie. Het dient om substraten te vergelijken, recepturen te plannen, de afbreekbaarheid te beoordelen en de effecten van voorbehandeling te controleren.

